ENG | ALB

Mirė se vini nė faqen tonė tė internetit!

Prishtinė, 05 shkurt 2016 - Qendra pėr Arsim e Kosovės – KEC, UNICEF dhe MASHT janė duke e zbatuar projektin  “Mbrojtja e fėmijėve nga dhuna nė shkollė”. Nė kuadėr tė kėtij projekti janė duke u zhvilluar aktivitete nė 30 shkolla, me qėllim tė zhvillimit tė kapaciteteve pėr ta zbatuar Rregulloren nr. 21/2013 tė Qeverisė sė Republikės sė Kosovės (Rregullorja pėr Protokollin pėr parandalimin dhe referimin e dhunės nė institucionet e arsimit parauniversitar). Nė datat 6-7 dhe 13-14 shkurt 2016 do tė organizohet trajnimi pėr Ekipet pėr ndėrmjetėsim mes bashkėmoshatareve. Trajnimi ka pėr qėllim krijimin e mekanizmave brenda shkollės nė mėnyrė qė problemet, mosmarrėveshjet apo konfliktet e mundshme tė zgjidhen brenda shkollės me ndihmėn e vetė nxėnėsve.

 

 

LAJME

04/05/2015

Prishtinė, 04 maj 2015 - Qendra pėr Arsim e Kosovės (KEC) nė bashkėpunim me Kėshillin Rinor Kosova hapin Thirrje pėr Aplikim me projekt propozime pėr shkolla>> mė shumė


15/12/2014

Prishtinė, 15 dhjetor 2014 - Qendra pėr Arsim e Kosovės (KEC) nė bashkėpunim me Universitetin e Edukimit nė Zurich, (PHZh) dhe me disa profesorė tė Fakultetit tė Edukimit tė Universitetit tė Prishtinės, kanė zhvilluar projektin kėrkimor “Konceptet e qytetarisė te nxėnėsit e shkollave tė Kosovės”, i cili ėshtė financuar nga Agjencia Zvicerane pėr Zhvillim dhe Bashkėpunim nė Kosovė (SDC). Raporti i hulumtimit gjendet kėtu...

 

 

 

Qendra pėr Arsim e Kosovės ėshtė organizatė lokale jo-qeveritare dhe jopėrfituese e themeluar nga Fondacioni Kosovar pėr Shoqėri tė Hapur  (KFOS) dhe e regjistruar nė Kosovė. Mjetet financiare sigurohen nga donacionet, fushatat bėmirėse ose pėrfitimi nga aktivitetet ekonomike tė ndėrmarra me qėllim tė pėrkrahjes sė aktiviteteve  jopėrfituese tė KEC.

 

 

 

RAPORTI I PUNĖS 2014

 

Vėrejtje: Shumica e dokumenteve janė nė formatin *.pdf. Pėr t'i hapur u nevojitet Adobe Acrobat Reader (PDF).

 

Ndėrtimi i njė sistemi efikas dhe gjithėpėrfshirės tė arsimit qė i kontribuon zhvillimit tė qėndrueshėm ekonomik dhe shoqėror tė vendit, duke aftėsuar qytetarėt pėr tė nxėnė gjatė gjithė jetės dhe pėr pjesėmarrje aktive nė jetėn demokratike.

 

Zhvillimi i kapacitetit pėr avancimin e sistemit tė arsimit, pėrmes ofrimit tė shėrbimeve dhe tė burimeve tė cilėsisė sė lartė, si dhe pėrmes bashkėpunimit  aktiv me tė gjitha palėt me interes nė vend dhe jashtė tij.

 

Kontakti:


Adresa: Kompleksi i Shkollės "Mileniumi i Tretė"
rr. "Isa Kastrati", p.n. 10000 Prishtinė, Kosovė

Tel: +381 38 244 257, 258 203; Fax: +381 38 244 257 ext. 109

E-mail: office@kec-ks.org   


pėr ne | kontakti | partnerėt | linqe | dokumente                                                                                 © 2005 - 2014 Copyright KEC