Mirė se vini nė faqen tonė tė internetit!

 

Personi kontaktues: Petrit Tahiri

 

Koncepti i qytetarisė te nxėnėsit e shkollės sė mesme nė Kosovė

 

Qendra pėr Arsim e Kosovės nė bashkėpunim me Universitetin e Edukimit nė Zurich, (PHZH), dhe me Fakultetin e Edukimit tė Universitetit tė Prishtinės (FEUP), nė tetor tė vitit 2009 kanė filluar implemtentimin e njė projekti kėrkimor. Faza e parė e kėtij projekti ėshtė: qė pėrmes bashkėpunimit tė KEC, PHZH dhe FEUP, tė hartohen dhe testohen instrumentet pėr hulumtimin “Koncepti i qytetarisė te nxėnėsit e shkollės fillore nė Kosovė”, ndėrsa nė fazėn e dytė,

ėshtė zhvilluar hulumitmi pilot.

 

Gjatė vitit 2012 ėshtė zhvilluar Hulumtimi nė 160 shkolla tė Kosovės me 1700 respodent. Raporti i hulumtimit do tėpublikohet deri nė fund tė kėtij viti.

 

Kliko kėtu pėr ta shkarkuar Raportin e parė tė  Hulumtimit

 

 

Grupi i hulumtuesve

 

Universiteti i Zurichut:

 

1. Sabina Brändli

2. Beatrice Bürgler

3. Kai Felkendorff

 

Qendra pėr Arsim e Kosovės:

 

1. Petrit Tahiri


Universiteti i Prishtinės, Fakulteti i Edukimit:

 

2. Hatixhe Ismajli

3. Bahtie Gerbeshi

4. Jehona Rrustemi
 

 

 


 

ballina | pėr ne | kontakti | partnerėt | linqe


 

 

© 2005 - 2010 Copyright KEC